T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Adıyaman İli Evde Sağlık Hizmetleri
T.C. Sağlık Bakanlığı
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlık Hizmetleri Gücüne Güç Kattı…

Güncelleme Tarihi: 31/05/2018

1 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.jpg

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nin  filosuna yeni 5 adet mobil  araç tahsis edildi.

Kurulduğundan beri hasta sayısı katlanarak artan Adıyaman Evde Sağlık Hizmetleri Birimleri alanında profesyonel ekipleriyle hastalarının tüm tıbbi ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ; “Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerine 5  adet yeni mobil araç tahsis edildi. Bu sayede daha fazla sayıda hastaya, daha hızlı şekilde ulaşıp daha etkin hizmet vermemiz mümkün olacaktır. Hizmetlerinde hasta memnuniyetini ön planda tutan ekiplerimiz için, bu durum hastayı daha sık ziyaret etme açısından hasta memnuniyetini arttırma anlamına da gelmektedir. Merkez ve ilçe hastanelerinde altısı  H Tipi, biri D tipi olmak üzere 7 tane Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimizce aktif 1650 hastaya, 45 sağlık çalışanı ile evde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti alma ihtiyacı olan bireylere evinde sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın nazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı ve uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavileri uygulanmaktadır.” dedi. 

Sayın ÖZ sözlerine şöyle devam etti: “Evde Sağlık Birimi olarak Depremzedeleri de unutmadık. 8 Mart 2017 Samsat depreminin yaralarını sarmak için Samsat’a düzenli ziyaretler yapan Evde Sağlık ekipleri, üzücü bir şekilde meydana gelen 24 Nisan 2018 depremi ardından da ziyaretlerini arttırarak sürdürmektedir. Evde sağlık hizmetleri ekibi doktor, hemşire ve psikologla beraber köyler ve merkezde her haneyi  dolaşarak, gerek evlerinde gerekse konteynerlerde yaşayan halkımıza yanlarında olduklarını hissettirmişlerdir.”

  • 2 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.JPG
  • 3 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.JPG
  • 4 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.png
  • 5 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.JPG
  • 6 Evde saglik hizmetleri gucune guc katti.JPG