T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Adıyaman İli Evde Sağlık Hizmetleri
T.C. Sağlık Bakanlığı
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Tarihçemiz

Güncelleme Tarihi: 22/05/2018

Koordinasyon Merkezinin Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı olan Evde Sağlık Hizmetleri Birimi, Adıyaman’da 2006’da hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye’de pilot uygulama olarak kurulan üç Evde Sağlık Hizmetlerinden biridir. 

İlk olarak 2006 yılında 82. Yıl Devlet Hastanesi bünyesinde “Şifa Hatun Evde Bakım Merkezi” adı altında kurulmuştur. 2010’da yayınlanan yönergeye binaen adı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olarak değişmiştir. Bu tarihten itibaren Adıyaman’ın ilçe hastanelerinde de Evde Sağlık Birimleri kurulmuştur.

Şu an itibariyle, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyon Merkezine bağlı olarak hizmet veren biri Adıyaman Ağız ve Diş Sağlığı Evde Sağlık Hizmetleri Birimi olmak üzere yedi adet Evde Sağlık Hizmetleri Birimi mevcuttur. Bu birimler, Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gölbaşı Devlet Hastanesi, Kahta Devlet Hastanesi, Besni Devlet Hastanesi, Çelikhan Devlet Hastanesi ve Sincik Entegre Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet vermektedirler.

Her geçen gün başvuru sayısı artan Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerimiz, kurulduğundan bu yana toplam ortalama 5000 hastaya hizmet vermiştir.