T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Adıyaman İli Evde Sağlık Hizmetleri
T.C. Sağlık Bakanlığı
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Evde Sağlıkta Kalite Eğitimi Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 04/04/2018

Bölgede İlk Defa Evde Sağlık Çalışanlarına Kalite Eğitimi verildi

İl Sağlık Müdürlüğü Verimlilik&AR-GE Birimi tarafından 23.03.2018 tarihinde ilimizdeki tüm Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nde çalışanlara iki grup halinde bölgede ilk defa “Evde Sağlıkta Kalite Eğitimi” verildi.

Eğitim kapsamında; katılımcılara Evde Sağlıkta Kalite Standartları, Kurumsal Hizmetler Boyutu, Sağlık Hizmetleri Boyutu, Risk Yönetimi, Sağlıklı Çalışma Yaşamı ve Gösterge Yönetimi konularında sunumlar yapılmıştır.

           Eğitim hakkında açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Sayın Erdoğan ÖZ: Merkez ve ilçe hastanelerinde beşi H Tipi, birisi de D tipi olmak üzere 6 tane Evde Sağlık Hizmetleri Birimlerimizce aktif 1257 hastaya, 39 sağlık çalışanı ile evde sağlık hizmeti sunulmaktadır. Çeşitli hastalıklar nedeniyle evde sağlık hizmeti alma ihtiyacı olan bireylere evinde sosyal ve psikolojik danışmanlık hizmetlerini de kapsayacak şekilde verilen muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım, takip ve rehabilitasyon hizmetlerinin yanı sıra ihtiyacı olan hastalarımızın nazogastrik ve idrar sonda değişimi, yara pansumanı ve uzman hekim tarafından reçete edilmiş ilaç tedavileri uygulanmaktadır.” dedi.

Hastalarımızı ziyaret ederek onların evde yalnız olmadıklarını hissettiren, büyük özveri ve gayretle çalışan Evde Sağlık Hizmetleri Birimindeki tüm ekibe teşekkürlerini ileterek, eğitim sonunda katılım belgelerini takdim etti.

  • 1 1.jpg
  • 2 evde saglikta kalite egitimi.jpeg
  • 3 evde saglikta kalite egitimi.JPG
  • 4 evde saglikta kalite egitimi.JPG
  • 5 evde saglikta kalite egitimi.JPG
  • 6 evde saglikta kalite egitimi.JPG
  • 7 evde saglikta kalite egitimi.JPG